Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
109* Matthew D Fitzgerald Gymea Bay Cricket Club 14 A9 1 Illawong Menai Cricket Club
89 Andrew Gerovassilis Bangor Barden Ridge Cricket Club 16 A9 1 Miranda Magpies Cricket Club
86 Marcus O Jewell Caringbah Sports Cricket Club 14 A9 1 Como Jannali Cricket Club
65 Mathew Mayer Caringbah Sports Cricket Club 14 A9 1 Como Jannali Cricket Club
55* Jacob Stacy Bangor Barden Ridge Cricket Club 16 A9 1 Miranda Magpies Cricket Club
53 Logan Burgess Miranda Magpies Cricket Club 16 A9 1 Bangor Barden Ridge Cricket Club
51* Logan Smith Gymea Bay Cricket Club 14 C16 1 Caringbah Sports Cricket Club
46* Lukas R Manns Bangor Barden Ridge Cricket Club 16 B16 1 Caringbah Sports Cricket Club
44* Nick Treharne St Patrick's Cricket Club Sutherland 14 B14 1 Bangor Barden Ridge Cricket Club
42* Will Russo Gymea Bay Cricket Club 14 C16 1 Caringbah Sports Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
7/9 Jack Palmer Gymea Bay Cricket Club 10 C16 1 Miranda Magpies Cricket Club
5/12 Kyle Marr Engadine Dragons Cricket Club 16 B16 1 St Patrick's Cricket Club Sutherland
4/8 Andrew Fitzgerald Cronulla Seagulls Cricket Club 14 B14 1 Engadine Dragons Cricket Club
4/10 Flynn Chatterton Miranda Magpies Cricket Club 10 C16 1 Gymea Bay Cricket Club
4/11 Hannah Gibson Gymea Bay Cricket Club 14 A9 1 Illawong Menai Cricket Club
4/18 Jack Mcdowell St Patrick's Cricket Club Sutherland 14 C16 1 Como Jannali Cricket Club
4/18 Lachlan Pont Como Jannali Cricket Club 16 A9 1 Caringbah Sports Cricket Club
4/22 Zach Howie Como Jannali Cricket Club 14 A9 1 Caringbah Sports Cricket Club
4/29 Jared Ball Caringbah Sports Cricket Club 16 A9 1 Como Jannali Cricket Club
3/2 Ethan J Tabone Caringbah Sports Cricket Club 16 B16 1 Gymea Bay Cricket Club
3/3 Finn Grinham Engadine Dragons Cricket Club 10 E16 1 Bangor Barden Ridge Cricket Club
3/6 Tom Prince Caringbah Sports Cricket Club 10 B16 1 Como Jannali Cricket Club
3/6 Charles Prenzel Como Jannali Cricket Club 10 D16 1 Illawong Menai Cricket Club
3/8 Jack Bowen Gymea Bay Cricket Club 12 C16 1 Como Jannali Cricket Club
3/8 Finn Diamond St Patrick's Cricket Club Sutherland 12 D16 1 Caringbah Sports Cricket Club
3/9 Charlotte Callender Miranda Magpies Cricket Club 10 D16 1 Caringbah Sports Cricket Club
3/9 Kieran Martin Cronulla Seagulls Cricket Club 10 A16 1 Illawong Menai Cricket Club
3/9 Oscar chinwah Cronulla Seagulls Cricket Club 12 E16 1 St John Bosco Cricket Club
3/9 Rachel Brooker Illawong Menai Cricket Club Under 13 Girls Summer5 1 Como Jannali Cricket Club
3/13 Cale Simmonds Cronulla Seagulls Cricket Club 12 A16 1 Bangor Barden Ridge Cricket Club
3/19 Blake Coombs Cronulla Seagulls Cricket Club 16 A9 1 Engadine Dragons Cricket Club
3/19 Jack J Heslehurst Bangor Barden Ridge Cricket Club 16 A9 1 Miranda Magpies Cricket Club
3/24 Andrew Gerovassilis Bangor Barden Ridge Cricket Club 16 A9 1 Miranda Magpies Cricket Club
3/26 Thomas J Sheehy Engadine Dragons Cricket Club 16 A9 1 Cronulla Seagulls Cricket Club

Hat-Tricks

Consec WktsPlayerClubGradeRndInnsOpposition
3Jack Palmer Gymea Bay Cricket Club 10 C16 1 Miranda Magpies Cricket Club

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
211Oliver Considine Gymea Bay Cricket Club 10 B16 1 Bangor Barden Ridge Cricket Club
22 Lachlan Halstead Engadine Dragons Cricket Club 10 E16 1 Bangor Barden Ridge Cricket Club
121Joel Winning Cronulla Seagulls Cricket Club 10 A16 1 Illawong Menai Cricket Club
121Patrick Anag St Patrick's Cricket Club Sutherland 10 A16 1 Caringbah Sports Cricket Club
040Jack Palmer Gymea Bay Cricket Club 10 C16 1 Miranda Magpies Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
5/239 Gymea 2 14 C16 1 Caringbah 3
6/230 Caringbah 1 14 A9 1 Como 1
5/220 Gymea 1 14 A9 1 Illawong 1
3/211 Bangor 1 16 A9 1 Miranda 1
8/195 Cronulla 1 10 A16 1 Illawong 1
5/182 Beachlands Under 13 Girls Summer5 1 Bosco Sixers
7/166 Bangor 1 14 A9 1 Engadine 1
5/148 Engadine 3 14 C16 1 Bangor 3
3/145 Caringbah 6 10 E16 1 Bangor 2
7/144 Como 4 10 E16 1 St. Pat's 4

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
167 MO Jewell - M Mayer Caringbah 1 14 A9 1 Como 1
139 MD Fitzgerald - T Gibson Gymea 1 14 A9 1 Illawong 1
100 A Gerovassilis - J Stacy Bangor 1 16 A9 1 Miranda 1
85 LR Manns - J Blackman Bangor 2 16 B16 1 Caringbah 3
83 H Shore - A Gerovassilis Bangor 1 16 A9 1 Miranda 1
69 F Beaumont - M Gordon Caringbah 5 12 E16 1 Como 4
60 B James - I Goodger Caringbah 3 16 B16 1 Bangor 2
58 J Blacker - H Kemister Gymea 4 12 D16 1 Como 3
54 W Russo - S Sakaria Gymea 2 14 C16 1 Caringbah 3
54 A Taylor - R BOLLINGMOORE Miranda 1 14 B14 1 Caringbah 2